Strona główna Dzieje się Sport Jutrzenka Bychlew wraca do ekstraklasy

Jutrzenka Bychlew wraca do ekstraklasy

0

Panie w sezonie zasadniczym odniosły 10 zwycięstw i dwa remisy, co zapewniło im grę w play-offach. Ich rywalki z Energii Pabianice także walczyły o możliwość gry w wyższej klasie rozgrywkowej łódzkiej amatorskiej ligi siatkówki.

W półfinale drużyny stanęły sobie na drodze. W pierwszym spotkaniu lepsze okazały się siatkarki z Bychlewa zwyciężając 3:0 (25:17, 25:13, 25:22). Oznaczało to, że w drugim półfinale Solum Service musi wygrać zaledwie seta by awansować. Prima aprillis okazał się dla nich szczęśliwy, bowiem zwyciężyły w tym spotkaniu 2:1 przypieczętowując tym samym swój udział w finale. Rywalem miała być Stal Głowno, a stawką bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Pierwszy set przez długi czas był bardzo zacięty i rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Wtedy to przeciwniczki pogubiły się, co skrzętnie wykorzystały bychlewianki wygrywając (25:19). W drugiej partii to głównie serwis był mocną Solum Service. Dzięki temu urwały się na (12:6). Niestety, od stanu (21:15) Stal odrobiła pięć oczek i zrobiło się nerwowo. Lekarstwem okazała się Sylwia Kowalczyk, która swymi zagrywkami pomogła zwyciężyć (25:20). Przewaga dwóch setów spowodowała, że rywalki przestały wierzyć w swój sukces. Ekipa z Bychlewa rozwinęła za to skrzydła i przypieczętowało mistrzostwo wygrywając ostatnią partię (25:16). Jest to zarazem powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej łódzkiej amatorskiej ligi siatkówki po rocznej przerwie.

Tytuł najlepszej zawodniczki I. ligi kobiet otrzymała Magdalena Borowiec, a nagrodą specjalną od prezesa ŁALS wyróżniona została libero Karolina Rzempowska.

Drużyna swój sukces wywalczyła w składzie: Klaudia Becht, Karolina Bogdańska, Magdalena Borowiec, Kamila Dalkowska, Patrycja Jabłońska, Ewa Kloze, Sylwia Kowalczyk, Natalia Krawczuk, Patrycja Król, Justyna Maćkowiak, Dominika Majewska, Marta Pałka, Nicola Reda, Karolina Rogala, Karolina Rzempowska, Emilia Wolniak i Michał Omianowski (trener).

Energia Pabianice przegrała za to swoje spotkanie o podium i ostatecznie zajęła 4. miejsce. Wypuściły one zatem szansę na grę w barażach gdzie powalczą Drink Team i Stal Głowno.