Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Jak utrwalić makijaż, bez konieczności nanoszenia poprawek w ciągu dnia?

Jak utrwalić makijaż, bez konieczności nanoszenia poprawek w ciągu dnia?

0

Każda kobieta pragnie, aby wykonany rano makijaż trzymał się cały dzień. Niestety bardzo często oczekiwania te nie spełniają się i make-up wymaga wielu poprawek. Poznaj skuteczne sposoby na to, jak wykonać trwały makijaż i jak go utrwalić, aby nie wymagał nanoszenia poprawek przez cały dzień!

 

Trwały makijaż bez efektu maski

Wiele kobiet trwały makijaż postrzega przez pryzmat dużej ilości podkładu i pudru matującego. Należy jednak pamiętać, że trwałość make-upu wcale nie musi wiązać się z grubą warstwą kosmetyków. Co istotne, wówczas końcowy efekt wcale nie prezentuje się estetycznie, schludnie i profesjonalnie, ale przypomina maskę. Nie można zapomnieć, że makijaż ma na celu podkreślić naturalne piękno, które posiada każda kobieta, a nie je stłumić. Warto zatem zadbać o trwałość makijażu, nie rezygnując z naturalności.

Sposoby na trwały makijaż

  1. Jeśli chcesz mieć pewność, że wykonany rano makijaż utrzyma się cały dzień, musisz przyłożyć się do niego z ogromną starannością. Kosmetyki, które będą aplikowane w pośpiechu, mogą zostać niedokładnie rozprowadzone, co sprzyja szybkiemu ich wytarciu się, a co za tym idzie – makijaż przestaje być trwały. Zadbaj zatem o to, aby rano wygospodarować taką ilość czasu, który umożliwi Ci wykonać dokładny make-up
  2. Istotne znaczenie dla trwałości makijażu mają zastosowane kosmetyki. Decydując się na produkty dobrej jakości, możesz być pewna, że utrzymają się one na twarzy w ciągu całego dnia. Oczywiście nie jest powiedziane, aby każdy kosmetyk, jakiego użyjesz, pochodził z najwyższej półki. Warto jednak zadbać, aby przynajmniej podkład i puder matujący odznaczały się niepodważalną jakością, ponieważ to te dwa kosmetyki w głównej mierze wpływają na trwałość makijażu.
  3. Dobrym sposobem na trwały makijaż jest zastosowanie bazy. Jej celem jest stworzenie dobrej podstawy i podłoża dla później nakładanych kosmetyków. Na rynku kosmetycznym jest wiele różnego rodzaju baz pod makijaż. Wybierz taką, która spełni potrzeby Twojej skóry, wynikające z problematyki, jaką się cechuje. Jeśli borykasz się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry, sięgnij po bazę matującą. Mając problem z rozszerzonymi porami, postaw na bazę zwężającą pory. W przypadku skóry dojrzałej, pokrytej zmarszczkami, wybierz bazę wyrównującą powierzchnię twarzy. Przy skórze suchej natomiast sprawdzi się baza zapobiegająca wysuszaniu, utrzymująca odpowiedni poziom wody w skórze oraz zapewniająca jej komfort.

Dobry puder do twarzy – bez niego się nie obędzie!

Aplikując na podkład dobry puder utrwalający, możesz skutecznie przedłużyć trwałość całego makijażu. Puder taki nie tylko zapobiegnie wytarciu się fluidu, ale także zaaplikowanego rozświetlacza, różu czy bronzera. Dodatkowo sprawi, że skóra na długo będzie matowa, a błyszczenie i świecenie pod kontrolą. Jeśli chcesz mieć pewność, że puder w taki właśnie sposób wpłynie na trwałość makijażu, zadbaj o jego prawidłową aplikację. Bez względu czy ma on formułę sypką czy kompaktową, nakładaj go specjalną gąbeczką lub przeznaczonym do tego pędzlem w następujący sposób – nie przyprószaj subtelnie skóry, ale wklep go w nią. W ten sposób puder utrzyma się znacznie dłużej i skutecznie utrwali make-up. Jeśli szukasz dobrego pudru do twarzy, zapoznaj się Długotrwałym pudrem do twarzy Infallible 24H L’Oréal Paris, który dodatkowo matuje i kryje, a przy tym nie pozostawia efektu maski.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

1600
  Subscribe  
Powiadom o