Bajkowe postacie na moment ożyły i przeniosły się na deski sceny. Wszystko to stało się za sprawą XIII Przeglądu Amatorskich Teatrów Dorośli – Dzieciom.

Występy z okazji Dnia Dziecka rozpoczęły w środę, o godz. 14.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki. Jako pierwsi na scenie pojawili się rodzice z Przedszkola Miejskiego nr 4, którzy zainscenizowali wiersze Jana Brzechwy. Już na początku dzieciaki z widowni odśpiewały razem z aktorami dobrze znaną piosenkę z Przygód Pana Kleksa pt. ,,Witajcie w naszej bajce”. Podczas występu uwagę dzieci przykuł bajkowy Michał, który zwiedzał Polskę w Siedmiomilowych Butach, Kłamczucha, co zmyślała niestworzone historie, Skarżypyta, która donosiła na swoich kolegów, a jakby tego było mało Samochwała mówiła o sobie w samych superlatywach.

Jako druga zaprezentowała się grupa z Przedszkola Miejskiego nr 15 w inscenizacji bajki z babcią, małą dziewczynką i głodnym wilkiem. Chodzi oczywiście o ,,Czerwonego kapturka”. Spektakl skończył się równie dobrze jak w bajce, gdzie wilki wypluł kapturka i babcię, oczywiście za namową gajowego.

Niebieskie, małe i bezbronne stworzenia przekonały się że Gargamel mimo podeszłego wieku nadal szybko biega. W bajce ,,Smerfy” wystąpili rodzice dzieciaków z Przedszkola nr 13. Tutaj nie tylko chęć do schwytania Papasmerfa miał Gargamel, ale również jego dość nietypowa pomocniczka.

W pouczającym występie pt. ,, Czarodziejska szkatułka” zaprezentowali się nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Za sprawą szkatułki, zaklęte w psa i kota zostały niegrzeczne dzieci, które podczas szkolnej przerwy dokuczały swoim kolegom i koleżankom. Na scenie pojawiły się także dobre wróżki, które mogły odczarować niegrzeczne dzieci pod warunkiem, że te przeproszą swoich pokrzywdzonych kolegów. Jak to w bajkach często bywa – dobro zwyciężyło.

Jako ostatnia na deski sceny wyszła grupa z Przedszkola nr 12, która wystawiła znaną każdemu z widowni baśń pt. ,,Kopciuszek”. Mimo złych sióstr i podłej macochy, książę dokonał słusznego wyboru. Pomógł mu w tym zgubiony przez Kopciuszka podczas balu pantofelek.

W spektakle wplecione były liczne piosenki, które wprowadzały widownię w przyjemny i rozrywkowy nastój. Dzieci chętnie klaskały w rytm muzyki i dośpiewywały razem z aktorami.

Między spektaklami na scenie występowały grupy taneczne z MOK-u i MDK-u , które nagradzane były oklaskami przez małych widzów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments