Strona główna Sport Koszykówka Grot Mobilis z czwartą porażką w lidze

Grot Mobilis z czwartą porażką w lidze

0

Po ostatnim zwycięstwie przed własną publicznością z ekipą Łomianek, przyszedł czas na wyjazdowe starcie z MON-POLem Płock. Mimo pogoni w drugiej połowie meczu pabianiczanki zeszły z parkietu jako przegrane.

MON-POL Płock – Grot Mobilis Pabianice 71:67 (31:17, 13:11, 10:19, 17:20)

Początek zmagań był bardzo nieszczęśliwy dla naszej drużyny. Gospodynie szybko zaczęły uciekać z wynikiem i nasze starania nie dawały większych efektów. Skutek był taki, że pierwszą kwartę przegraliśmy znacznie. W drugiej partii nasze koszykarki zaczęły nawiązywać walkę ale MON-POL powiększył swoją przewagę o kolejne dwa oczka. Do przerwy na tablicy widniał wynik 44:22 i nie zanosiło się na zmianę oblicza gry po przerwie.

Pabianiczanki wróciły jednak bardziej zmotywowane i powoli nadrabiały dystans do swoich rywalek. Trzecia kwarta padła naszym łupem, a w ostatniej części gry nasze zawodniczki były bardzo blisko wyrównania. Przy stanie 67:65 pojawiła się iskierka nadziei na walkę o zwycięstwo w tym pojedynku. Niestety, w ostatnich sekundach zimną krew zachowały gospodynie i zdołały wygrać to spotkanie. W naszej ekipie najlepsza była zdecydowanie Magdalena Grzelak, która zdobyła 17 oczek notując dodatkowo 12 zbiórek. Największą zdobycz punktową w drużynie MON-POLu zgromadziła Katarzyna Sobczyńska rzucając 21 punktów.

W następnej kolejce pabianiczanki zmierzą się z drużyną z Bydgoszczy. Spotkanie to już w przyszłą niedzielę w Hali Powiatowej. Początek o 16:00.