Strona główna Sport Piłka nożna Fioletowi rozbili ŁKS

Fioletowi rozbili ŁKS

0

Pabianiczanie w 11. kolejce okręgówki gościli na własnym stadionie rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego i urządzili sobie trening strzelecki.

PTC Pabianice – ŁKS II Łódź 7:1 (3:0)

PTC rozwiązało worek z bramkami już w 7. minucie. Wtedy to sam na sam z bramkarzem wyszedł Rafał Cukierski, który ograł golkipera ŁKS-u i wpakował piłkę do siatki. Kontrolę nad meczem coraz bardziej przejmowali pabianiczanie, co przyniosło drugiego gola. Darek Dolewka wpadł w pole karne i wychodząc na czystą pozycję został bezpardonowo podcięty. Sędzia podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Cukierski. Uderzył tuż przy prawym słupku, podwyższając na 2:0. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobył Marcin Kaczmarkiewicz. Wszystko zaczęło się od świetnego wznowienia Krystiana Wawrzyńskiego. Piłkę w środku pola przedłużył Żabolicki i ta spadła pod nogi Kaczmarkiewicza. „Cinek” ograł trzech obrońców gości i wpakował piłkę do siatki.

Już nikt nie mógł odebrać fioletowym trzech punktów. Po przerwie poszli oni za ciosem, strzelając kolejne cztery bramki. Dwa gole zdobył wprowadzony w 57. minucie Piotr Szynka. Po jednej dołożył Mateusz Żabolicki i obrońca ŁKS-u, który w 90. minucie wbił piłkę do własnej siatki. W następnej kolejce przed PTC nie lada wyzwanie. Fioletowi w sobotę o 15:00 podejmą u siebie lidera – Andrespolię Wiśniową Górę.

Skład: Wawrzyński, Stańczyk, Wawrzeniak, Sikorski (68. Pruszkowski), Stolarek, Kaźmierczak, Bielak, Kaczmarkiewicz (61. Kling), Dolewka (57. Szynka), Żabolicki (85. Miszczak), Cukierski (81. Boratyński).

Gole dla PTC: 2x Rafał Cukierski, Marcin Kaczmarkiewicz, 2x Piotr Szynka, Mateusz Żabolicki.