Strona główna Sport Sport młodzieżowy Finał na łopatkach

Finał na łopatkach

0

Cztery medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasycznym zdobyli zawodnicy PTC.

1 miejsce w kategorii wagowej 66 kg wywalczył Mateusz Kłębowski wygrywając wszystkie walki przez przewagę techniczna. W finale zwyciężył przez położenie przeciwnika – Michała Stachniaka z AKS Piotrków Trybunalski – na łopatki. W tej samej wadze walczył Miłosz Domagała, który uległ tylko starszemu koledze Mateuszowi w walce półfinałowej. W pojedynku o brązowy medal pokonał Macieja Dobrowolskiego z ŁKS Orlęta Łuków przez przewagę techniczną.

Następnym finalistą w kategorii 59 kg był Norbert Nowakowski, który do finału zwyciężył 3 walki. W pojedynku o złoto  przegrał swój pojedynek z Kajetanem Olejniczakiem AKS Piotrków zajmując 2. miejsce. Czwartym medalistą w kategorii 85 kg został Juliusz Nowak zdobywając 3. miejsce wygrywając z zawodnikiem Bartłomiejem Marcisiem z Cement Gryf Chełm.

Szanse na brąz w kategorii 35 kg miał Emil Lenard, ale przegrał z zawodnikiem Rafałem Śmiechem LUKS Suples Kraśnik zajmując 5. miejsce. Pozostali zawodnicy:  Piotr Ludwiczak, Igor Saktura, Szymon Pusz, Bartosz Nawrocki, Dominik Florczak, Tomasz Pomorski, Piotr Antoniewski, Patryk Wiracki, Kacper Sobczyk, Bartosz Helbik uplasowali się poza pierwszą piątką.