Strona główna Sport Brązowy medalista MP z PTC

Brązowy medalista MP z PTC

0

Pomocnik PTC obronił trzecie miejsce w kraju w futnecie, czyli popularnej siatkonodze, jakie wywalczył dwa lata temu.

Kamil Bartos, bo o nim mowa rywalizował w miniony weekend w VIII Mistrzostwach Polski w Siatkonodze, które odbyły się w Hali Energia w Bełchatowie. Do rywalizacji stanęło 18 zespołów. 25-letni zawodnik PTC Pabianice grał w parze z Łukaszem Fryczakiem jako Blokers B Łódź.

Faworytem była najlepsza polska para w tej dyscyplinie – Michał Kłosiński (były napastnik Włókniarza Pabianice) oraz Marcin Skrydalewicz występujący jako Blokers A Łódź. W sumie Blokersi wystawili aż 4 drużyny.

Po pierwszym dniu rywalizacji w grze zostało 8 najlepszych ekip. W ćwierćfinale Bartos ze swoim partnerem trafili na Transformers Bełchatów w składzie: Marcin Zimoch (co ciekawe urodzony w Pabianicach, były zawodnik m.in. GKS-u Bełchatów, Heko Czermno i Omegi Kleszczów) oraz Krzysztof Michalak (wychowanek GKS-u Bełchatów, obecnie zawodnik Polonii Bytom, 9 meczów w Ekstraklasie). Spotkanie to Blokers B z zawodnikiem PTC w składzie wygrało 2:1 (11:1, 11:13, 11:4).

Faworyzowani Blokers A odprawili w ćwierćfinale 2:0 Torfiorzy (dwaj wychowankowie GKS Bełchatów – Marcel Bartosiak i Mateusz Jacak). W bratobójczym pojedynku Blokers C i Blokers D 2:1 wygrała para Przemysław Kulik Mateusz Spochaczyk, którzy okazali się lepsi od Michała Sajewicza i Marcina Łągiewskiego.

Stawkę półfinałową uzupełnili Brunatni Bełchatów, czyli zespół o najgłośniejszych nazwiskach. Występowali w nim legenda GKS Bełchatów – Jacek Berensztajn (130 meczów i 23 bramki w Ekstraklasie), a także wychowanek i długoletni bramkarz tej drużyny – Łukasz Sapela. W rezerwie pozostawał zaś Jacek Popek (200 meczów i 18 bramek w Ekstraklasie w GKS-ie Bełchatów i Petrochemii Płock). Pokonali oni w ćwierćfinale 2:0 Siatkonogę KS Paradyż.

W półfinale faworyci mieli ciężkie przetarcie. Blokers B nie zamierzało odpuszczać w derbach z Blokers A. Ostatecznie jednak druga drużyna z zawodnikiem PTC w składzie przegrała 1:2 (11:8, 7:11, 4:11). Pewnie do finału awansowali też Brunatni wygrywając 2:0 (11:4, 11:7) z Blokers C.

W finale doświadczenie w tej dyscyplinie wzięło górę i para Blokers A Łódź sięgnęła po kolejny tytuł mistrza Polski wygrywając 2:0 (11:3, 11:6). Drużyna z Łodzi miała jednak tego dnia więcej powodów do świętowania, bo w meczu o 3. miejsce. Para Kamil Bartos/Łukasz Fryczak pokonała 2:0 (11:6, 11:7) kolegów z Blokers C i obroniła wywalczony w 2012 roku brązowy medal.

Mecz o 3. miejsce:

Fot. Antoni Cichy/Siatkonoga Polska