Strona główna Aktualności Bezpłatne znakowanie oraz przegląd roweru

Bezpłatne znakowanie oraz przegląd roweru

2

21 kwietnia rusza akcja znakowania rowerów przez strażników miejskich. Do wzięcia udziału w akcji zachęcają też policjanci.

Takie działania dają możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Dzięki dodatkowemu oznakowaniu policjanci w Wielki Piątek ustalili właścicielkę roweru pozostawionego przy jednym z pabianickich marketów – tłumaczy kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Pierwsze w tym roku bezpłatne znakowanie rowerów przez Straż Miejską odbędzie się 21 kwietnia w godzinach: 15:00-17:30 przed budynkiem Gimnazjum nr 3 w Pabianicach przy ul. 20 Stycznia 9/13.

Jak się znakuje rower?

Polega ono na  wygrawerowaniu na ramie roweru specjalnego numeru ( np.EPA/001/17). Warto pamiętać, aby wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu lub kartę gwarancyjną roweru, który ma być oznakowany.

– Będzie także możliwość wykonania szybkiego, bezpłatnego przeglądu technicznego roweru. Przegląd wykona specjalista ze sklepu rowerowego Alpina – zaprasza Włodzimierz Stanek, dyrektor Gimnazjum nr 3.

Przepisowe wyposażenie roweru to:

  • z przodu – w co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu – w co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
  • w co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

 

 

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Bezpłatne znakowanie oraz przegląd roweru"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Trochę przesadzone żądanie dowodu zakupu sprzętu. Mój brat posiada rower, nie byle jaki, nowy, który kupił, po prostu, na Allegro, czy tam OLX. Dowodu brak. Ja z kolei posiadam kilka rowerów, a każdy “starej daty”, od lat 50. do 2004. Z wiadomych względów – dokumentów brak. I co? Ja znakować nie będę, ale brat gdyby chciał to już nie może, bo na Allegro rachunków nie wystawiają? 😉

Chętnie skorzystam ale nie posiadam dowodu zakupu oraz karty gwarancyjnej, czy w takim przypadku mój rower nie zostanie oznakowany?

wpDiscuz