Strona główna Aktualności Bezpłatne znakowanie oraz przegląd roweru

Bezpłatne znakowanie oraz przegląd roweru

2

21 kwietnia rusza akcja znakowania rowerów przez strażników miejskich. Do wzięcia udziału w akcji zachęcają też policjanci.

Takie działania dają możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Dzięki dodatkowemu oznakowaniu policjanci w Wielki Piątek ustalili właścicielkę roweru pozostawionego przy jednym z pabianickich marketów – tłumaczy kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Pierwsze w tym roku bezpłatne znakowanie rowerów przez Straż Miejską odbędzie się 21 kwietnia w godzinach: 15:00-17:30 przed budynkiem Gimnazjum nr 3 w Pabianicach przy ul. 20 Stycznia 9/13.

Jak się znakuje rower?

Polega ono na  wygrawerowaniu na ramie roweru specjalnego numeru ( np.EPA/001/17). Warto pamiętać, aby wziąć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu lub kartę gwarancyjną roweru, który ma być oznakowany.

– Będzie także możliwość wykonania szybkiego, bezpłatnego przeglądu technicznego roweru. Przegląd wykona specjalista ze sklepu rowerowego Alpina – zaprasza Włodzimierz Stanek, dyrektor Gimnazjum nr 3.

Przepisowe wyposażenie roweru to:

  • z przodu – w co najmniej w jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu – w co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
  • w co najmniej jeden sprawnie działający hamulec,
  • w dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

 

 

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Bezpłatne znakowanie oraz przegląd roweru"

1600
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Chętnie skorzystam ale nie posiadam dowodu zakupu oraz karty gwarancyjnej, czy w takim przypadku mój rower nie zostanie oznakowany?

Trochę przesadzone żądanie dowodu zakupu sprzętu. Mój brat posiada rower, nie byle jaki, nowy, który kupił, po prostu, na Allegro, czy tam OLX. Dowodu brak. Ja z kolei posiadam kilka rowerów, a każdy „starej daty”, od lat 50. do 2004. Z wiadomych względów – dokumentów brak. I co? Ja znakować nie będę, ale brat gdyby chciał to już nie może, bo na Allegro rachunków nie wystawiają? 😉