Strona główna Sport Koszykówka Bez problemów w Płocku

Bez problemów w Płocku

0

Koszykarki Grot Alles idą jak burza, tym razem wysoko pokonały na wyjeździe Mon-Pol Płock, z którym w Pabianicach w pierwszej rundzie wygrały dopiero po dogrywce.

Mon-Pol Płock – Grot Alles Pabianice 56:78 (7:18, 21:14, 10:27, 18:19)

Spotkanie efektownie otworzyły pabianiczanki. Po trzech celnych rzutach Magdaleny Grzelak w 3. min było 6:0 dla Grot Alles. Odpowiedziała na to dwójką Chaliburda, ale znów do kosza trafiła Grzelak, a także Szałecka i było 10:2. Wtedy trójką dla miejscowych popisała się Pytlarczyk, ale tym samym odpowiedziała Szałecka, a swoje punkty dorzuciły też Grzelak i Kolasa. W efekcie w 8. min prowadziliśmy 18:5. Wynik kwarty na 18:7 ustaliła zaś Deko.

W drugiej kwarcie po wolnych Kotonowicz i dwójce Deko zrobiło się 11:17, wtedy dla nas trafiła Szałecka i było 20:11. Wtedy znów rzucały miejscowe i w 14. min zrobiło się 15:20. Po czasie na żądanie Sylwii Wlaźlak trafiały Kolasa, Szałecka i dwukrotnie Paranowska, dzięki czemu powiększyliśmy przewagę do 9 oczek (28:19 w 16. min). Wydawało się, że na przerwę będziemy schodzić bezpiecznie prowadząc. Niestety w końcówce do pracy wzięły się płocczanki, które zdobyły 9 oczek. Dla nas 4 rzuciła Paranowska i do przerwy prowadziliśmy tyko 32:28.

Po przerwie rozzłoszczone pabianiczanki dały do zrozumienia, iż nie interesuje je takie rozstrzygnięcie jak w pierwszej rundzie (Grot wygrał dopiero po dogrywce). Co prawda po tym jak na 34:28 trafiła Szymańska szybko odpowiedziała Kutycka, ale potem nasze rzuciły 9 pkt bez odpowiedzi. Po punktach Szymańskiej, Kolasy i trójkach Szałeckiej oraz Grzelak zrobiło się 43:30 (25. min), a chwilę później 48:32 (27. min). Płoccczanki odpowiadały pojedynczymi punktami, a nasze nie zwalniały. Ostatnie 180 sekund tej kwarty wygraliśmy 11:2, kwartę 27:10 i przed ostatnią odsłoną mieliśmy 21 pkt. przewagi (59:38).

Ostatnia kwarta to w zasadzie gra kosz za kosz i utrzymywanie bezpiecznej przewagi, którą w ostatnich 44 sekundach wygranych 7:0 (Grzelak za 2, trójka Szłeckiej i 2 oczka Okonek) udało się jeszcze powiększyć i ostatecznie pabianiczanki wygrały wysoko 78:56. Po tej wygranej Grot Alles został liderem tabeli, ale AZS Uniwersytet Warszawski ma rozegrane dwa spotkania mniej.

Mon-Pol: Kotonowicz 17, Pytlarczyk 13, Sikorska 7, Kutycka 6, Deko, Chaliburda po 4, Janas 3, Rucińska 2.

Grot: Grzelak 24, Szałecka 19, Paranowska 12, Szymańska 8, Kolasa 7, Twardowska 6, Okonek 2, Polit.