Strona główna Aktualności Komunikacja Będzie nowy przetarg na S14

Będzie nowy przetarg na S14

1

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, w dniu 21 kwietnia GDDKiA unieważniła przetarg na budowę drogi ekspresowej S14 Węzeł Łódź Lublinek – Słowik.

Na początku lutego okazało się, że pierwotny kosztorys inwestorski jest niedoszacowany na blisko 150 mln złotych. Żadna firma nie chce budować za tak małe pieniądze, jakie na inwestycję przeznaczył rząd. Dlatego po uprawomocnieniu się decyzji o unieważnieniu przetargu, co nastąpi po 10 dniach od chwili przekazania informacji, łódzki Oddział GDDKiA niezwłocznie ogłosi nowy przetarg w formule: Optymalizuj i Buduj.

– Aktualnie, w tym celu, przygotowywana jest niezbędna dokumentacja do ogłoszenia nowego przetargu, który w odróżnieniu od poprzedniego będzie polegał na optymalizacji posiadanej dokumentacji technicznej, przez przyszłego wykonawcę lub wykonawców w taki sposób, aby wydatki niezbędne na budowę inwestycji nie przekroczyły pierwotnego kosztorysu, przy jednoczesnym zachowaniu jej funkcjonalności – informuje Maciej Zalewski, Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej w GDDKiA w Łodzi.

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
luk

A pan Prezydent na sesji chce walczyć o S14 bidulek
O miasto nie potrafi zadbać ,bida z nędzą ,a jeszcze na glowie S14 ????
Kloesie z PO Stępień i Hania poprosili i zaraz idzie na walkę z rządem
Panie Mackiewicz ,miasto pan ratuj ,
Zresztą jak pan chce ratować miasto to najlepiej natychmiastowa dymisjia