Strona główna Sport Sport młodzieżowy „Azjaci” z workiem medali

„Azjaci” z workiem medali

0

Sukces zawodników z pabianickiego klubu „Azja”. Młodzi wojownicy wrócili do domu obwieszeni medalami.

W dniach 30.09 – 1.10 odbyły się międzynarodowe zawody Taekwon-Do Moravia Open 2017 w Czechach organizowane przez lokalny klub Karvina.

W turnieju brały udział kluby z sześciu krajów, a Polskę reprezentowało 11 zawodników z „Azji” Pabianice.

Pierwszego dnia zawodów rywalizowały dwie najstarsze kategorie wiekowe, czyli juniorzy i seniorzy. W tym dniu jako jedyny z Pabianic walczył Patryk Jagodziński, który po pięciu stoczonych pojedynkach w walkach light-contact wywalczył srebrny medal.

Następnego dnia walczyły wszystkie młodsze kategorie i pozostała dziesiątka zawodników z „Azji”. W najliczniej kategorii walk soft-stick dzieci wygrał Krystian Kowalski, który musiał stoczyć aż 7 pojedynków, aby sięgnąć po złoty krążek. W tej samej kategorii Mateusz Obolewicz wywalczył brąz, a Jakub Łyszkowski znalazł się tuż za podium, ulegając swojemu koledze w półfinale.

Również w konkurencji walk soft-stick dzieci, ale w wyższej kategorii złoto zdobył Adam Bińkowski.

Kuba Łyszkowski oraz Mateusz Obolewicz zdobyli następnie, odpowiednio srebrny i brązowy medal w konkurencji technik specjalnych (kopnięcie dosiężne), gdzie przy wzroście około 140 cm Kuba kopnął na wysokość aż 2 metrów. Mateusz dodał na koniec jeszcze jeden brąz, tym razem w konkurencji układów tradycyjnych dzieci.

W kategorii młodzików występowali już bardziej doświadczeni zawodnicy, którym poszło równie dobrze. W konkurencji układów tradycyjnych niebieskich pasów Oliwier Baranowski zdobył srebrny, a Kasper Śmiałkowski brązowy medal.

W konkurencji walk pointfighting  Karol Woźniak wywalczył srebro.
W walkach light-contact w kategorii dziewcząt (do 44 kg) Zuzanna Śmiałkowska zdobyła srebro, w kategorii chłopców (do 38 kg) Mieszko Tyluś zajął pierwszą lokatę, a Kasper Śmiałkowski 3 miejsce.

W kategorii do 50 kg dziewcząt – Jessica Żabolicka po zaciętych walkach zakończyła zawody w półfinale.

Na koniec zawodów jeszcze jeden medal (srebrny) do dorobku drużyny dołożył Oliwier Baranowski, który w walkach drużynowych light-contact, wygrał oba swoje pojedynki.

Ekipa zawodników „Azji” Pabianice oraz klubu LKSW „DAN” Polska przywiozła łącznie 29 medali i zajęła 3 miejsce w generalnej klasyfikacji klubów.