Strona główna Aktualności Z miasta 156 dróg do równania. Jest harmonogram prac

156 dróg do równania. Jest harmonogram prac

13
ul. Brzozowa

Zarząd Dróg Miejskich przedstawił listę ulic, które zostaną wyrównane po zimie.

Chodzi o na mechaniczne profilowanie wraz z wałowaniem i uzupełnieniem ubytków dróg gruntowych na terenie miasta Pabianice. Prace rozpoczęły się już 16 marca i potrwają do 15 czerwca.

Poniższy wykaz przedstawia kolejność realizacji zadania:

13
Dodaj komentarz

1600
13 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
9 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur

Mamy już 20.03 a prace się jeszcze nie zaczęły – 1.Glebowa
Chyba ze przejazd równiarki = „mechaniczne profilowanie wraz z wałowaniem i uzupełnieniem ubytków dróg gruntowych”

ewelina

Brak słów…na Sybiraków byli w zeszłym tygodniu… I co z tego jak jest to samo już w tej chwili. Miał być w tym roku asfalt, ale znów jesteśmy zepchnięci na wieczne nigdy…

grażyna

Lista porażki i wstydu Mackiewicza … Mieszkańcy tych ulic nigdy nie zagłosują na niego … Terminy utopijne … nic się nie zgadza … !!! Wcześniej obiecywano ludziom asfalt … teraz się ich olewa …!!! Mackiewicz kończ już … bo SIARA !!!

jaki

To zajmujmy się ulicami w Ksawerowie a u nas widać co jest.A tylko ulice są do zrobienia .Przecież pinokio tego nigdy nie zrobi.A może zrobić spotkanie w sprawie konkretów …..ulice ,tramwaj,chodniki, strefa itd…Pozdrawiamy

Łukasz

Poz. 140 – dziury w asfalcie, że nie ma jak ominąć, kawałek dalej dziury w powierzchni szutrowej, gdzie przy opadach deszczu nie ma jak przejść. patrząc na pozycje ( 140) to ulica bedzie robiona gdzieś około czerwca !! Ciekawe kto układał harmonogram, może pan SPEC od zieleni ??

Magda

Ja jednej rzeczy nie rozumiem. Mieszkacie gdzieś na zadupiu i macie pretensje że nie ma asfaltu. Widziały gały co brały.

Łukasz

Do Magda – patrząc na Twoją wypowiedź śmiem twierdzić, że nie tylko jednej rzeczy nie rozumiesz.

ewelina

Szanowna Magdo. Wyobraź sobie, że my na tych, jak to nazywasz zadupiach, również płacimy podatki. Dlaczego, więc nie możemy oczekiwać położenia asfaltu? Dlaczego ktoś kto mieszka również w Pabianicach ma być dyskryminowany? Podatku nikt mi nie odkłada z roku na rok, wręcz przeciwnie płacę go każdego roku. Użytkowanie wieczyste wzrosło o kilkaset procent…Rzeczywiście jednak widziały gały co brały…

Sebek

Gdzie ten harmonogram? Może jakieś terminy konkretne…

czytelniczka

Wyrównanie ulic źle, a co jakby nie było wyrównywania tych ulic. Oczywiście najlepiej w tym roku na wszystkich położyć asfalt, tylko sami wiecie, że jest to nierealne.

Łukasz

Szanowna Calineczko – nie wiem czy widziałaś choćby wspomniany odcinek ul. Sempołowskiej, gdzie przy opadach deszczu nie ma jak przejść i nie pisałem o asfalcie, tylko żeby wyrównali ulicę, uzupełnili np. tłuczniem i po wszystkim ubili walcarką. Patrząc na ten wykaz to ta ulica będzie równana dopiero około czerwca, do tego czasu dzieci i dorośli też, będą próbowali przejść przez to bagno.

ewelina

Oczywiście, że cieszę się na wyrównanie drogi. Równa to ona była 3 dni 🙂 nie oczekuję, że wszystkie ulice na raz zostaną pokryte asfaltem, ale z roku na rok się nam to obiecuje i nic z tego nie wychodzi. Oczywiście jak uszkodziłam samochód to szanowni Państwo z Urzędu odpowiedzieli, że trzeba było omijać dziury. Jednak nie da się ich ominąć, bo ich zagęszczenie na metr kwadratowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Pani nie chciała przyjechać i zademonstrować jak wg niej powinno pokonywać się ten tor przeszkód 🙂
Pozdrawiam

Józef

Myślę, że Zarząd pomylił się. Ulice: Stara i Żwirowa zostały wykonane przez mieszkańców za kwotę 34.000 zł. Są to ulice o podłożu utwardzonym. Nawierzchnia ulicy Żwirowej wykonana została z tłucznia, natomiast ul. Stara z tłucznia i drobnego gresu. Mieszkańcy nie wyrażają zgody na pokrycie nawierzchni szlaką. To jest dla Zarządu najprostsze rozwiązanie. Nie pozwolimy bezmyślnie zniszczyć inicjatywy społecznej, nie tędy droga. Proste i tanie pomysły nie zawsze są właściwe.Dlaczego nie szanuje się pracy i zaangażowania lokalnej społeczności? Tak nie wolno postępować. To, że mieszkamy na peryferiach miasta nie znaczy,że ktoś ma prawo nazywać te miejsca „zadupiem”. Jesteśmy takimi samymi podatnikami… Czytaj więcej »